Бажання
Додайте товари до списку бажань
0

Комплекси антиоксидантів

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Каротиноїди


Жиророзчинні рослинні пігменти, або каротиноїди, синтезуються рослинами, морськими водоростями, деякими бактеріями, грибами і фітопланктоном. Дані речовини є незамінними для людини, так як наш організм їх не синтезує. Тому необхідною умовою нормального функціонування всіх систем органів є регулярне надходження каротиноїдів з уживаної їжею.

Кількість відомих каротиноїдів надзвичайно велике - більше семи з половиною сотень найменувань, проте в людській крові їх всього чотирнадцять. Найвідоміший каротиноид - β-каротин, яким особливо багата морква. До менш відомих належать вітаміноподібні речовини лікопін, астаксантин і лютеїн. Для стабільної роботи організму необхідно щоденне надходження певної кількості перерахованих каротиноїдів.

Каротиноїди, які застосовуються в складі БАДів, важливі для організму своєї антиоксидантну активність. Встановлено, що найкращий ефект їх впливу в якості антиоксидантів досягається в поєднанні з вітаміном Е. Наступним найважливішим для організму особливістю є здатність перетворення частини каротиноїдів в вітамін А. Вони здатні впливати на стан організму людини наступним чином:

  • виступати в якості фото- та радіопротекторів;
  • попереджати розвиток онкозахворювань;
  • підтримувати стабільність ДНК;
  • підвищувати стресостійкість;
  • посилювати імунну систему;
  • зміцнювати роботу серця і судин.

При нестачі каротиноїдів можуть виникати такі патології, як катаракта, захворювання серця, розвиток злоякісних пухлин.

Серед представлених у складі біодобавок каротиноїдів найбільш яскраво вираженими властивостями антиоксиданту володіє каротиноид астаксантин, захисні і профілактичні властивості якого в десятки разів вище властивостей вітаміну Е і провітаміну А. Астаксантин запобігає розвитку хвороб очей, серця, безпліддя, сприяє регенерації хрящової тканини, підвищує імунітет і запобігає розвиток ракових клітин. Завдяки особливостям молекулярної структури, астаксантин нейтралізує вільні радикали і зупиняє реакції, що ведуть до деструкції клітин організму.

Каротоіноід лютеїн виконує захисну функцію по відношенню до клітин організму і функцію антиоксиданту. Накопичуючись в сітківці ока, лютеїн запобігає окисленню кришталика, попереджаючи, тим самим, розвиток катаракти і фільтрує ультрафіолет, захищаючи очі від агресивних світлових хвиль. Прийом біодобавок, що містять лютеїн, сприяє попередженню розвитку хвороб очей, зокрема, катаракти у літніх пацієнтів.

Каротиноід лікопін своєю структурою нагадує β-каротин, однак має здатність більш активної нейтралізації вільних радикалів. Регулярне вживання лікопінсодержащіх БАДів значно знижує шанси виникнення інфаркту міокарда, аденоми передміхурової залози, раку шлунка і легень.

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність

Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу та статистичних цілей, а також для безпечної та оптимальної роботи сайту. Ви можете змінити це в налаштуваннях вашого браузера. Натисніть кнопку «Погодитися», щоб дати згоду на використання файлів cookie. Детальніше можна ознайомитися на сторінці Угода користувача.