Бажання
Додайте товари до списку бажань
0

Спіруліна

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Спіруліна (spirulina, спірулін)


Природа надала людині цілий арсенал рослин і речовин, які можна використовувати для зміцнення здоров'я, стимуляції імунітету, регуляції діяльності шлунково-кишкового тракту та інших систем. А також - для боротьби зі стресами, з якими незалежно від виду діяльності ми стикаємося щодня. Адже сучасний світ так стрімко розвивається, що для того, щоб встигати все, необхідно бути гранично уважним і сконцентрованим.

Спіруліна - це одне з рослин, які використовуються людьми сотні років, але чиї корисні властивості почали вивчати лише в середині минулого століття.

Вчені були настільки вражені коктейлем з корисних речовин, що містяться в спіруліни, що сьогодні її використовують навіть в космічному агентстві «NASA» для харчування космонавтів на орбіті. А для багатьох сімей в США і Японії 5-10 грам водорості в день - це норма, яка приймається для досягнення результату - збільшення середньої тривалості життя.

Що таке спіруліна


Відомі країни-довгожителі - Японія, Норвегія, Швеція, США, Італія та Фінляндія домоглися високої тривалості життя завдяки вживанню в їжу морепродуктів: риби і водоростей. Але серед усіх мешканців морів і океанів є особливо видатні, чий хімічний склад вражає своїм потенціалом і багатством. Саме в групу таких унікальних водоростей потрапила спіруліна.

Спіруліна належить до роду ціанобактерій (синіх водоростей). Її справжнє ім'я - Arthrospira, а назва «спіруліна» використовується у фармацевтичній, харчовій і легкій промисловості. Arthrospira є одноклітинних водорість величезних розмірів - 400-600 мкм, що вкрай нетипово для одноклітинних рослин. Головний ареал проживання рослини знаходиться в прісноводних озерах Африки, яких багато в Чаді, Кенії і Ефіопії.

Харчова цінність і хімічний склад спіруліна 


Спіруліна неспроста стала однією з найбільш затребуваних харчових добавок. Для підтримки життєдіяльності водорість вживає кількість мінералів і корисних речовин нарівні з вищими рослинами, і, відповідно, накопичує багато корисного.

Так, в сухій речовині спіруліни міститься близько 60% білка. При цьому протеїни, що містяться в біодобавці, мають високий коефіцієнт засвоюваності, а не просто проходять транзитом по шлунково-кишковому тракту.

Загальний склад сухої речовини спіруліни виглядає так:

Белки

60%

Углеводы

19%

Жиры

6%

Минералы, витамины

8%

Вода

7%

 

Хімічний склад спіруліни може дещо змінюватися, в залежності від умов, в яких вона розвивалася. Ми наведемо усереднені цифри змісту основних поживних речовин, вітамінів і мінералів.

 

Спіруліна склад

Спіруліна вітаміни

Содержание на 100 г спирулины

Основные функции

Калорийность

289 кал (0,289 ккал)

 

Жиры

8 грамм

Обеспечивает энергетические потребности организма, участвует в построение клеточных стенок

Насыщенные жирные кислоты

2,7 грамм

Являются источником энергии

Полиненасыщенные жирные кислоты

2,1 грамм

Не синтезируются в организме человека, необходимы для осуществления обмена веществ. Препятствуют развитию инфарктов, ишемической болезни сердца и атеросклероза. К ним относятся витамин F, омега-3 и 6 кислоты.

Натрий (Na)

1048 мкг

Поддержание осмотического давления крови

Калий (К)

1363 мкг

Участие в передаче нервных импульсов от нейронов к мышцам

Углеводы

24 грамм

Обеспечение энергетического запаса

Пищевые волокна

3,6 грамм

Улучшение пищеварения

Сахар

3,1 грамм

Поддержание уровня глюкозы в крови

Белки

57 грамм

Обеспечение пластического материала, аминокислот

Витамин А

570 МЕ

Необходим для нормального зрения, поддержания тонуса и питания кожи

Витамин B6

0,4 мкг

Участвует в синтезе белков, гемоглобина, нейротрансмиттеров (химических веществ, с помощью которых происходит передача электрохимического импульса от нервной клетки к нейронам или от нейронов к мышечным клеткам)

Витамин С

10,1 мкг

Антиоксидант, обеспечивает здоровье мелких сосудов и кожи, стимулирует иммунитет

Витамин D

0,1 МЕ

Участвует в обмене кальция и других минералов

Кальций (Ca)

120 мкг

Необходим для костей и зубов в любом возрасте

Магний (Mg)

195 мкг

Участвует в ферментативных реакциях, входит в состав нейромедиаторов (нейротрансмиттеров)

Железо (Fe)

28,5 мг

Участвует в переносе кислорода гемоглобином

 

Крім зазначених речовин, спіруліна містить 19 з 20 (за винятком метіоніну) незамінних амінокислот, які беруть участь в синтезі білка в організмі людини. Також в водорості містяться нуклеїнові кислоти, бета-каротин, хлорофіл, вітамін Е в незначній кількості, фосфор, марганець, цинк, йод, селен і близько 2000 ферментів.

Білки, що знаходяться в спіруліни, є абсолютно повноцінними і нічим не поступаються таким тваринного походження. Саме тому спіруліну широко використовують в харчуванні вегетаріанці і люди, яким за медичними показаннями не можна вживати м'ясо. До того ж, ще до недавнього часу вважалося, що вітамін В12 міститься тільки в м'ясі, але дослідження хімічного складу спіруліни спростувало цю тезу.

Ще одним важливим відкриттям стало зміст в спіруліни гамма-ліноленової кислоти, яку до цього знаходили лише в материнському молоці. Гамма-ліноленова кислота - важлива поживна речовина, це жирна кислота, яка бере участь в синтезі захисних засобів організму для боротьби з передчасним старінням, хворобами серцево-судинної системи, онкологічними захворюваннями, артритом, алергіями і астмою.

Вплив спіруліни на організм


Спіруліна діє на організм комплексно. Тобто кожне з корисних речовин має свій власний ефект, а в поєднанні цих ефектів водорість працює на загальнозміцнюючий результат. З специфічного застосування спіруліни, варто виділити питання схуднення і виведення токсичних речовин, які ми обговоримо нижче.

При прийомі харчової добавки спіруліни, спостерігаються такі позитивні ефекти:

 • посилення імунної відповіді;
 • регенерація шкірних покривів;
 • зменшення і зникнення запальних процесів на шкірі: екзем, акне, контактного дерматиту;
 • зміцнюющій ефект спіруліни для волосся;
 • приведення ваги до вікової та статевої нормі;
 • детоксикація організму;
 • забезпечення організму енергетичним і пластичним субстратом.

Спіруліна містить набір вітамінів, чиє дія спрямована на поліпшення стану шкірних покривів, посилення імунітету і захист клітин від оксидантного ушкодження. Окремо варто акцентувати увагу, що заводські вітаміни відрізняються від натуральних.

Так, відомі як мінімум 4 формули вітаміну А, кожна з яких має свої особливості. У той час як фармацевтична промисловість випускає тільки одну з формул, в спіруліни (і інших добавках) містяться всі види формул вітамінів. Єдиним повноцінним джерелом вітамінів може бути тільки їжа і добавки рослинного і тваринного походження.

Спіруліна містить унікальний набір необхідних для людини амінокислот. Під час підвищеної фізичної та психоемоційної навантаж білок і внутрішні запаси амінокислот швидко вичерпуються, організм починає використовувати запасні джерела, наприклад, білки печінки, м'язів, крові та інші. Це несприятливо позначається на органах-джерелах протеїнів. Спіруліна забезпечує необхідну кількість амінокислот і дозволяє створити їх достатній запас.

Ще одним унікальним речовиною, що входить до складу добавки, є фікоціанід - натуральний антиоксидант, за своєю потужністю набагато сильніше вітамінів С і Е. У спіруліни міститься близько 1% фікоціаніда від маси водорості. Про антиоксиданти можна говорити багато, але особливо важлива їх функція, що захищає від переродження здорових клітин в ракові, до того ж дана речовина істотно сповільнює ріст пухлинних клітин.

Антиоксиданти захищають клітинну оболонку і молекулу ДНК від агресивних хімічних речовин, постійно утворюються в організмі під час обміну речовин. Таким чином, спіруліна фактично продовжує життя клітини.

Поліненасичені жирні кислоти, що містяться в спіруліни в досить великій кількості в порівнянні з іншими рослинами, сприяють регенерації старих і пошкоджених тканин. Без даних кислот, в прямому сенсі, неможливо поділ клітин, а це єдиний спосіб відновлення тканин в організмі людини.

Ефект від вживання поліненасичених жирних кислот видно навіть неозброєним оком - шкіра стає підтягнутою, з природною рожевою забарвленням, крім того, за рахунок поліпшення харчування дерми, виліковуються хронічні запальні процеси на шкірі.

Спіруліна і схуднення


Зупинивши свій вибір на спіруліни, крім перерахованих вище ефектів ви отримаєте нормалізацію ваги. Нормальна вага - це запорука здорового способу життя, адже від нього залежить стану серцево-судинної, шлунково-кишкової, видільної, дихальної та кістково-м'язової систем, які під дією зайвих кілограмів змушені зазнавати надмірні навантаження. Крім того, нормалізація ваги призводить і до нормалізації і поліпшення настрою і загального психічного фону.

Спіруліна активізує обмін речовин, зокрема, жирів, які буквально згоряють, перетворюючись в воду. Корисні речовини спіруліни, потрапляючи в організм, дуже швидко вплітаються в метаболізм. При цьому вони забезпечують належним чином енергетичні та пластичні потреби і протидіють надмірного накопичення глікогену і жирів.

При введенні в раціон біологічної добавки спіруліна, він стає збалансованим по білках, і в той же час не містить зайвих калорій. З спіруліна готують вітамінізований низькокалорійну їжу, так званий Суперфуд.

Звичайно ж, спіруліна найбільш ефективно приведе до швидкого схуднення в комплексі з легкої фізичним навантаженням - ранковою гімнастикою, їздою на велосипеді, вечірніми прогулянками. А також - з вживанням в їжу овочів і фруктів. Головна заслуга спіруліни в тому, що для нормалізації ваги не потрібно виснажувати себе надмірними тривалими навантаженнями, які не тільки вимотують фізично, а й шкідливі для серця і суглобів.

 

Спіруліна дітям

На сьогоднішній день у чистому вигляді спіруліна як харчова добавка не має дитячої форми. Іноді її можна зустріти в дитячих вітамінних комплексах, що містять суперфуди у вигляді спіруліни.

 

Спіруліна і важкі метали


Завдяки високому вмісту білків, спіруліна має властивість виводити важкі метали, в тому числі радіоактивні, з організму.

Протеїни спіруліни, потрапляючи у кров'яне русло, починають циркулювати по всьому тілу. На відміну від інших білків, присутніх в крові - альбуміну, глобулінів, фібрину, білки водорості по початку «вільні». Вони приєднують до своїх молекулам іони важких металів і утворюють міцний зв'язок, після чого виводяться з організму.

У нормі, цю функцію забезпечують білки альбуміни, але спіруліна бере їх роботу на себе, економлячи запаси цінної альбуміну.

 

Як вибрати та де купити спіруліну


Вибір спіруліни нескладний, так як вміст корисних речовин в різних добавках приблизно однаково. Але, якщо потрібно зробити акцент на підвищенні змісту конкретного вітаміну або мінералу, порівняйте склад кількох добавок і виберіть відповідну.

Одним з найбільш важливих нюансів при виборі біодобавки, є наявність сертифікатів якості. Сертифікати свідчать про чистоту спіруліни від домішок, зокрема інших водоростей, які в неякісних добавках використовуються як баласт для збільшення маси.

Форми випуску спіруліни, відмінності і переваги
Вибираючи спіруліну потрібно звернути увагу на форму випуску добавки:

 • порошки;
 • таблетки;
 • капсули;
 • настойки;
 • жива спіруліна.

Різні форми мають свої переваги.

Спіруліну у вигляді порошку використовують для приготування поживних коктейлів. Для цього потрібно розчинити 0,5-1 чайну ложку порошку в склянці води або будь-якого іншого напою. Можна експериментувати зі смаками і знайти власні ідеальні поєднання. Дотримуючись профілактичного курсу, в день рекомендується випивати 2-3 такі коктейлю.
Таблетки і капсули більше підходять для людей з активним способом життя, які вдома з ранку мають час тільки на чашечку кави. Таблетки і капсули вживають 2-4 рази на день, рясно запиваючи водою.
Настоянка містить в своєму складі спіруліну, спирт і воду. Можна застосовувати як заспокійливих ліків по 1-2 чайних ложки перед сном.
Відповідно, фармацевтична промисловість дає можливість споживачам вибрати ту форму, яка буде максимально точно корелювати з необхідним результатом.

 

Яка у спируліни ціна

Спіруліна, Spirulina, Now Foods, 500 мг, 500 таблеток от 600
Спіруліна, GreenFoods, Swanson, 500 мг, 180 таблеток от 390
Спіруліна, Healthy Origins, органік, 500 мг, 360 таблеток от 480
Спіруліна ENJEE, Краса і здоров'я, 200 мг, 50 капсул от 70
Спіруліна (Spirulina), GoldenPharm, 200 таблеток от 190
Спіруліна, Spirulina, Zhou Nutrition, порошок, 170 г от 670

 

Спіруліна інструкція


Курс прийому спіруліни в середньому триває 1-2 місяці, з наступною перервою на 1 місяць і повторенням курсу 1-2 місячним прийомом. Для отримання максимального позитивного ефекту курс варто повторювати 2-3 рази на рік з огляду на безпеку і корисності добавки.

Існує також зовнішній спосіб застосування спіруліни, який використовують для додання шкірі здорового вигляду і збільшення її тонусу. Найкраще з цією метою застосовувати живі водорості або спіруліни порошок, з яких готується кашкоподібна мазь для нанесення на шкіру тонким шаром. Зверху на спіруліну накладають плівку для зменшення тепловіддачі. Процедура триває від 15 до 45 хвилин, повторюють її 2-3 рази на тиждень (спирулина інструкція).

 

Показання і протипоказання до вживання спіруліни


Область застосування спіруліни в першу чергу включає в себе загальне зміцнення здоров'я і поліпшення обміну речовин. Також, застосовується для заповнення запасу білків і деяких вітамінів (А, В6, В12, С).

Спіруліна наполегливо рекомендується вченими при вегетаріанство для забезпечення організму всіма необхідними амінокислотами.

Добавку рекомендують вживати і спортсменам, під час активних тренувань для підтримки організму. Також - при тривалих туристичних походах і при будь-яких інших видах занять, коли протягом тривалого періоду часу необхідно піддавати організм істотним навантаженням і при цьому обмежувати кількість споживаної їжі або дотримуватися дієти.

Протипоказань до спіруліни як таких немає, за винятком загального для всіх біологічних добавок - підвищеної індивідуальної чутливості - алергії. Важливо уточнити, що найчастіше алергія виникає не на саму спіруліну, а на домішки в добавці у вигляді інших водоростей.

Існує також обмеження по прийому спіруліни для вагітних, що годують грудьми і дітей до 16 років.

 

Які у спіруліни відгуки

 • Відмінна спіруліна. Приймала 1 тиждень, виникла енергія. Крім своїх основних функцій, цей препарат ще й допомагає роботі мого шлунково-кишкового тракту. Для мене це дуже важливо! Я не перевищую рекомендованої дози, приймаю препарат під час або після вечері.
 • Дуже задоволена, п'ю другий рік, тому напередодні вірусних епідемій відчула дуже, в сім'ї не захворів ніхто, чудова підтримка для імунітету!
 • П'ю спіруліну близько тижня, можу сказати, що шкіра обличчя справді стала еластичнішою! Пропала сухість (на деяких) ділянках особи. Пропиваю її для загального стану. Чистить організм, виводить таксовий, підвищує імунітет! За тиждень прийому результат подобається! Крім цього додатково роблю маски для обличчя, після чого шкіра гладенька, немає сухості. Загалом задоволена :) Замовлятиму і надалі :)
 • Таблетки не смердять, як багато хто скаржився, нейтральні на смак і легко ковтаються. Можна ще їх подрібнювати та робити маски для обличчя
 • П'ю вже другий тиждень. Поки що нічого виразного не можу сказати щодо ефективності, але немає ніякої алергії та нудоти, так що непогано
 • Чудова харчова добавка, яка замінила мені вітаміни. Шкіра стала кращою, нерви-міцніше, а травлення-стабільніше

 

Висновки


Спіруліна використовується людьми вже тисячі років. Ще стародавні ацтеки виготовляли коржі з нею. Сучасна історія диво-водорості почалася в 1940 році, коли альголог (фахівець, який вивчає водорості) Дажнер в маленькому поселенні Массакорі купив смачну зелену корж. Будучи справжнім вченим, він зацікавився і почав відразу ж досліджувати спіруліну. І вже з 1950-х років добавка увійшла в світ дієтології як засіб, здатний зміцнити здоров'я.

За роки використання і дослідження водорості, вчені не виявили побічних ефектів і категоричних протипоказань до неї. Навпаки, кожен рік медики і біохіміки відкривають нові корисні властивості спіруліни. У наш час харчова добавка спіруліна доступна будь-якому жителю планети.

Чому стільки уваги приділяється водорості спіруліна?


За даними Всесвітньої Організації Охорони здоров'я, мікроводорость спіруліна - це один з найцінніших джерел поживних речовин для людини. В якості харчового продукту вона застосовувалася різними народами багато тисячоліть. Але сьогодні така речовина як спіруліна купити в Києві і інших містах країни, як і в усьому світі, прийнято швидше як профілактичний і лікувальний препарат. Його використовували з перших днів існування життя на планеті. Ця рослина служило базою для життя безлічі інших рослинних і тваринних організмів. Спіруліна за весь цей час нескінченно видозмінювалася, щоб пристосуватися до навколишнього світу. У ній нагромаджувалися різні біологічно активні речовини, в тому числі унікальні елементи. Завдяки цьому водорість знайшла такі ресурси, якими володіє дуже мало живих організмів. Тому препарат спіруліна купити в Україні і в усьому світі прийнято, як одне з найкращих общеоздоравлівающее засобів.

Чим унікальна спіруліна в порівнянні з морською капустою і де спіруліну купити


В водорості спіруліна присутні всі життєво необхідні організму людини поживні речовини, відомі на сьогодні науці. Крім протеїнів, жирів, вуглеводів, вітамінів і мінералів, в цій рослині відкрито понад двадцяти цінних амінокислот, включаючи вісімку незамінних. Зазвичай вони надходять в організм людини з сиру, м'ясних і рибних продуктів. У порівнянні з ними можна такий ресурс як спіруліна купити недорого, тим більше, що її потрібно набагато менше, ніж продуктів тваринного походження, щоб наповнити організм цінними амінокислотами в достатній кількості. Це нехарактерно для інших білків, що отримуються з рослинних компонентів. Тому ця водорість і знайшла статус особливого рослини. Сьогодні такий препарат як спіруліна замовити з доставкою можна в нашому інтернет-магазині SayYes, використовуючи лікувальні і профілактичні властивості рослини.

Спіруліна вважається вітамінно-мінеральним комплексом?


Ця водорість є комплексом вітамінів і мікроелементів, причому унікальним. Адже тільки вона здатна надати людині оптимальну кількість життєво важливих для конкретного моменту корисних елементів. Це виняткове властивість, завдяки якому такий засіб як спіруліна замовити може будь-яка людина, не побоюючись розвитку гіпервітамінозу. Адже в цій водорості, як і в препаратах з неї, представлених в каталозі SayYes, містяться лише натуральні речовини. А на відміну від вітамінів, отриманих синтетичним шляхом, корисні властивості цієї мікроводорості безперервно перебувають в активному стані, тобто, можуть впливати на людський організм з максимальною користю постійно.

У чому ще полягає унікальна цінність спіруліни?


Препарати водорості спіруліна в каталозі SayYes представлені в різних формах. Але, незалежно від цього, в них містяться всі цінні компоненти рослини, так як застосовуються виробниками технології обробки сировини сприяють його максимальної схоронності в початковому вигляді. Тому ні вітаміни, ні мікроелементи при цьому не руйнуються. Важливо і те, що деякі речовини, що містяться в мікроводорості, неможливо синтезувати штучним шляхом. Так, незамінну линоленовую жирну кислоту ГЛК, присутню в грудному молоці, вчені не можуть створити штучно.

Чи є в спіруліни найпоширеніші вітаміни?


На водорість спіруліна ціна в SayYes цілком помірна, що робить її доступною для всіх, хто цінує своє здоров'я. Однак потрібно враховувати, що в цих препаратах, незалежно від форми випуску, немає вітамінів С і D. Також, незважаючи на те, що це водорість, в ній мало йоду, так як добувають її з прісних водойм. Тому спіруліна може стати корисною і для тих, хто страждає від гіперфункції щитовидної залози. До речі, якщо у більшості рослин оболонка має целюлозний склад, то у спіруліни вона полисахаридная, повністю розчиняється в шлунку. Завдяки цьому, поживні речовини, що містяться в ній, надходять в організм без найменших втрат.

 

Спіруліна в капсулах

Спіруліна, Spirulina, Nature's Way, микроводоросли, 380 мг Nature's Way
Спіруліна (Spirulina), Shanti, 60 капсул Shanti
Спіруліна, Bionico, 90 капсул Bionico
Спіруліна натуральна, Spirulina, Now Foods, 500 мг, 120 капсул Now Foods

 

Спіруліна порошок

Спіруліна сертифицированный органический порошок Now Foods
Спіруліна, Spirulina, Zhou Nutrition, порошок, 170 г Zhou Nutrition
Спіруліна, Spirulina, Nutrex Hawaii, 142 г Nutrex Hawaii
Сертифицированный органический порошок Now Foods
Спіруліна, Spirulina, Source Naturals, порошок, 454 г Source Naturals

 

Спіруліна де вигідніше купити

Спіруліна Київ (аптеки и магазины) (+10%) купити з доставкой онлайн (-10%)
Спіруліна Дніпро (аптеки и магазины) (+10%) купити з доставкой онлайн (-10%)
Спіруліна Одеса (аптеки и магазины) (+10%) купити з доставкой онлайн (-10%)
Спіруліна Харьків (аптеки и магазины) (+10%) купити з доставкой онлайн (-10%)
Спіруліна Львів (аптеки и магазины) (+10%) купити з доставкой онлайн (-10%)
Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність

Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу та статистичних цілей, а також для безпечної та оптимальної роботи сайту. Ви можете змінити це в налаштуваннях вашого браузера. Натисніть кнопку «Погодитися», щоб дати згоду на використання файлів cookie. Детальніше можна ознайомитися на сторінці Угода користувача.