Кожна людина бажає, щоб шкіра його обличчя не була покрита висипом вугрів. У більшості випадків спроби позбутися від прищів призводять до виникнення плям або шрамів. Ці плями і шрами мають різні форми, кольору і розміри. Абсолютно кожна людина не любить подібні сліди і хоче якомога швидше позбутися від них і стати володарем чистої і гладкої шкіри.

Жінки докладають величезних зусиль, щоб зробити плями від видалення прищів менш помітними. Для цього вони використовують креми, лосьйони і проходять різні процедури. Однак дерматолог може допомогти вам краще всіх цих коштів, так як він здатний виявити характер проблеми і розповісти, чого слід уникати і які крему використовувати.

Різновиди шрамів від вугрової висипки
У кожної людини свій тип шкіри, в залежності від якого з'являються шрами і пігментні плями різного виду.

Їх умовно можна розділити на наступні основні категорії:

 1. дрібні рубці - мають гострі риси, з яскраво вираженими краями і глибокими западинами;
 2. маленькі шрами - мають невелику розмірами і можуть мати невеликі западини;
 3. хвилясті шрами - мають великі розміри і надають шкірі легкі нерівності;
 4. келоїдні рубці - мають легке почервоніння і проявляються у вигляді горбків на шкірі;
 5. гіперпігментація - являє собою зміну кольору шкіри після вугрової висипки у вигляді її знебарвлення або потемніння.


Якщо на вашій шкірі з'являється висип або шрами після вугрової висипки, рекомендується використовувати більше одного виду лікування. Це пов'язано з тим, що лікування рубця може відрізнятися в залежності від типу шкіри. У разі виникнення сильних запалень лікування рекомендується проводити в спеціалізованих медичних установах в амбулаторному режимі.

Способи відновлення шкіри


При зверненні пацієнта в медичний заклад його пошкоджена шкіра обробляється таким чином, щоб на її місці могла утворитися нова здорова шкіра. Для досягнення необхідного ефекту лікарі використовують різні методи:

 1. лазер - використовується для відновлення шкіри на пошкодженій ділянці;
 2. хімічний пілінг - використовується для видалення верхніх шарів шкіри і лікування глибоких шрамів;
 3. наповнювачі у вигляді жирів і колагену - застосовуються з метою розгладження пошкодженої області (необхідне проведення декількох процедур);
 4. голки - проводиться численне обколювання пошкодженої ділянки, що дозволяє стимулювати нарощування епідермальних тканин;
 5. дермабразия - видалення пошкоджених та інфікованих ділянок шкіри;
 6. хірургічне втручання - лікарі повністю видаляють пошкоджену шкіру, замінюючи її частинками з іншої ділянки тіла.

Також нерідко лікарі проводять шліфовку шкіри. Після цієї процедури нова шкіра з'являється протягом 7-10 днів. При цьому пошкоджена висипом шкіра залишається рожевою протягом декількох місяців.

Що потрібно знати про лікування акне


Перед тим, як відправитися на лікування, кожна людина повинна визначити свій тип вугрової висипки.

Протягом першого тижня лікування вугрового висипу легкого та середнього ступеня будуть проявлятися різні симптоми, такі як роздратування і легкий свербіж. Однак не варто цього боятися, так як це природна реакція шкіри на лікування.

Другий тиждень лікування має на увазі очищення шкіри, завдяки чому знижується свербіж і зникають почервоніння.

На третьому тижні лікування розм'якшуються шрами від вугрової висипки і процес поліпшення стану шкіри триває.

До 4-му тижні ви відчуваєте ефективність лікування, шкіра стає чистою, але старі акне мають ще червонуватий відтінок.

До 5-8 тижні ви побачите на своєму обличчі бездоганну шкіру, без шрамів від вугрової висипки і червоних плям.

На що слід звернути увагу при відвідуванні дерматолога


Який би вид лікування вам не призначили, обов'язково задайте кілька запитань свого лікаря. Серед найактуальніших питань, які повинні цікавити пацієнта слід виділити:

 1. Який вид шрамів у мене від прищів?
 2. Яке лікування мені призначать?
 3. Чи буде це болісно?
 4. Коли буде помітний ефект?
 5. Скільки сеансів буде?
 6. Які запобіжні заходи потрібно вжити перед операцією?
 7. Яка вартість сеансу?


Прості способи позбутися від шрамів після акне


Шрами від прищів доставляють не лише фізичний, а й моральний дискомфорт. Якщо ви не бажаєте йти до дерматолога і хочете використовувати якесь природне засіб, то знайте, що їх існує кілька.

Спробуйте використовувати сік алое. Це знаменитий корисний суккулент відомий як засіб для поліпшення якості шкіри і волосся. Видатні косметичні компанії використовують екстракт цієї рослини в своїх кремах, щоб поліпшити якість шкіри і підвищити її еластичність. Алое віра діє як кращий зволожуючий крем для шкіри. Він видаляє інфекції, усуває шрами і перешкоджає утворенню вугрового висипу. Більш того, алое не має побічних ефектів.

Використовуйте куркуму. Цей древній продукт краси використовується в багатьох блюдах Китаю, так як допомагає усунути запальні процеси, забезпечити нормальний колір шкіри і усунути пігментні плями. Багато косметичних компаній використовують куркуму в своїх кремах і лосьйонах. Ця спеція відновлює пошкоджену шкіру, зменшує ріст волосся на обличчі і загоює рубці або синці. Куркума також використовується для лікування псоріазу. Для усунення шрамів і лікування акне досить просто використовувати маску, що складається з порошку куркуми, меду і лимонного соку або йогурту. Подібна косметологічна маска дозволить знизити запалення шкіри і очистити її.

Спробуйте крем від сонця. Догляд за шкірою необхідний при захисті від ультрафіолетових променів. Виникнення темних плям і гіперпігментація відбувається через тривале перебування на сонці. Засмага шкіри призводить до того, що пошкоджена шкіра заповнюється меланіном, через що проявляються шрами від вугрової висипки.

Природні соки і фрукти. Зволожують шкіру і наповнюють організм корисними мікроелементами, необхідними для живлення шкіри. У будь-якому випадку, більш розумно використовувати при лікуванні природні засоби, які не мають побічного ефекту, ніж звертатися за допомогою до дорогих косметичних процедур.

Також варто пам'ятати, що ваша шкіра потребує щоденної очищення перед сном для видалення всіх домішок, здатних засмітити пори.