Гінкго білоба є дерево, елементи якого використовувалися в китайській народній медицині протягом багатьох століть. Однак сьогодні увага вчених прикута до екстракту цієї рослини, виготовленому з листя, який сприяє поліпшенню кровообігу і нормалізації функцій мозку. Однак це далеко не всі корисні властивості даної речовини.

Корисні властивості Гінкго білоба


Даний продукт став одним з найвидатніших в медицині та дієтології завдяки його наступним особливостям.

1. Зміст потужних антиоксидантів

У складі екстракту даного дерева міститься велика кількість терпеноидов і флавоноїдів, відомих своїми антиоксидантними властивостями. Ці речовини сприяють нормалізації метаболізму, а також перешкоджають передчасному старінню тканин.

 

2. Усунення запальних процесів

Згідно з результатами численних досліджень, екстракт з листя гінкго білоба усуває запальні процеси в тканинах. Завдяки цій властивості препарату його використовують для лікування артриту, раку, серцевих захворювань, а також як засіб для профілактики інсульту.

 

3. Поліпшення кровообігу і здоров'я серцевого м'яза

Гінкго білоба сприяє збільшенню циркуляції оксиду азоту, що призводить до розширення судин і поліпшення харчування серцевого м'яза і ряду внутрішніх органів.

 

4. Усунення деменції і симптомів психічних розладів

При тривалому прийомі препарату (від 22-х до 24-х тижнів) спостерігається зниження занепокоєння, а також ряду симптомів, пов'язаних з порушенням когнітивних функцій і хворобою Альцгеймера.

 

5. Поліпшення розумових здібностей

Згідно з результатами численних досліджень, при прийомі Гінкго білоба здоровою людиною спостерігається поліпшення пам'яті, підвищення рівня концентрації та уваги, а також поліпшення роботи мозку.

 

6. Зниження занепокоєння

Після проведення численних досліджень було встановлено, що прийом від 240 до 480-ти міліграмів Гінкго білоба дозволяє знизити рівень тривоги на 45 відсотків або позбутися від даного почуття.

 

7. Усуває депресію

В результаті проведення дослідження на 2-х групах було встановлено, що особи, які одержували препарат Гінкго білоба, менш емоційно реагували на стресові ситуації, ніж особи, які не отримували цю добавку. На думку вчених, цей ефект пов'язаний з протизапальними особливостями екстракту, що дозволяють більш ефективно справлятися зі стресом.

 

8. Поліпшення зору і здоров'я очей

Згідно з результатами численних досліджень було встановлено, що прийом Гінкго білоба особами, які страждають від макулярної дегенерації і глаукоми, сприяє підвищенню гостроти зору. Подібний ефект забезпечується за рахунок підвищення рівня припливу крові до ока.

 

9. Лікування мігрені і головного болю

Якщо причиною головних болів або мігрені є надмірний стрес або звужені судини, прийом Гінкго білоба може усунути основні симптоми. Подібний ефект викликаний поліпшенням кровообігу і усуненням запальних процесів.

 

10. Усунення симптомів ХОЗЛ і астми

Після проведення досліджень було встановлено, що прийом Гінкго білоба дозволяє усунути симптоми астми і хронічної обструктивної хвороби легень. Даний ефект забезпечується за рахунок усунення запальних процесів в дихальних шляхах, а також завдяки здатності екстракту збільшувати об'єм легенів.

 

11. Усунення симптомів ПМС

Завдяки своїм протизапальним властивостям Гінкго білоба допомагає знизити рівень больових відчуттів і психологічного навантаження під час ПМС на 23 відсотки.

 

12. Лікування статевої дисфункції

За рахунок поліпшень кровообігу екстракт гінкго білоба може надавати позитивний вплив на поліпшення роботи статевих органів.

 

Шкода та протипоказання Гінко Білоба


Необхідно пам'ятати, що, як і будь-який лікарський засіб, Гінгко Білоба має обмеження.

Протипоказання:

  • Вагітність та годування груддю.
  • Прийняття антикоагулянтів.

Можливі побічні ефекти:

  • Запаморочення.
  • Нездатність концентруватися.

Як приймати Гінгко Білоба


Для досягнення максимальної користі від Гінгко Білоба слід дотримуватись рекомендацій:

Дозування: Зазвичай рекомендується приймати від 120 мг до 240 мг на добу.
Найкраще приймати з їжею для зменшення можливих побічних ефектів.

 

FAQs (Часті Запитання)

Чи можна приймати Гінкго Білоба разом з іншими ліками?

Так, у більшості випадків Гінкго Білоба можна безпечно приймати разом з іншими ліками. Проте завжди рекомендується проконсультуватися з лікарем перед початком нового прийому будь-яких добавок.

Як довго треба чекати, щоб відчути користь від Гінкго Білоба?

Індивідуальні реакції можуть відрізнятися, але деякі користувачі повідомляють про відчуття покращення вже через кілька тижнів регулярного вживання.

Чи існують побічні ефекти від Гінкго Білоба?

Незважаючи на те, що Гінкго Білоба в цілому вважається безпечним, деякі особи можуть відчути слабкі побічні ефекти, такі як головний біль чи розлад шлунку. Важливо проконсультуватися з лікарем у разі виникнення будь-яких негативних реакцій.

Чи підходить Гінкго Білоба для вагітних чи годуючих жінок?

Вагітні чи годуючі жінки повинні проконсультуватися зі своїм лікарем перед використанням Гінкго Білоба, оскільки його безпека під час вагітності та годування груддю не була остаточно встановлена.

Чи може Гінкго Білоба взаємодіяти з іншими трав'яними добавками?

Гінкго Білоба може взаємодіяти з деякими трав'яними добавками або ліками. Дуже важливо повідомити свого лікаря про всі добавки та ліки, які ви приймаєте.

Як краще включити Гінкго Білоба в щоденний розклад?

Для досягнення оптимальних результатів, Гінкго Білоба зазвичай приймається у вигляді стандартизованого екстракту у формі капсул або таблеток. Найкраще дотримуватися рекомендацій щодо дозування, наведених на етикетці продукту або які надає лікар.

 

Висновок


Екстракт Гінко Білоба має антиоксидантні властивості, а також сприяє усуненню запальних процесів і поліпшення кровообігу, що робить позитивний вплив на роботу більшості органів нашого організму. Використання даного продукту допоможе вам зміцнити своє здоров'я і підтримувати гарне самопочуття.

 

 

   
  

Автор огляду Ірина Сідорова,

19 листопада 2018 року

профіль Бабенко Яна